Forrige helg var en ny god premie-helg for mange av klubbens medlemmer.

I Sjodalen fikk engelsksetter Høgdebrotets Lady Lexus både 1UK og 2UK. Ladyen eies av Oddmund Talberg, men ble denne helgen ført av oppdretter Arne Hovde. KV Rampen´s XME Helt Hærli og Nina Smidtsrød fortsetter å imponere i UK. De fikk også både 1UK og 2UK på samme prøve. Videre fikk tre unge irsksettere hver sin 1UK. Simon Downhams Hurra Fjellet´s Cystisus x praecox, Eli Aateigen og Roy Åge Nessets DT Miss-Unnelig av Einbugga og Mette D. og Asgeir Bjørklunds Balbergkampens Hippie. Pointer Lykkekjerret´s Lycke og Espen Busch fikk 3UK.

I Sjodalprøvens VK fikk Balbergkampens Elle-Melle , som også eies av Mette D. og Asgeir Bjørklund, 2VK.

I Sømådalen hadde den unge gordonsetteren Åens Valborg en meget god helg. Hun fikk 1UK begge prøvedagene. Valborg eies av Jan-Eilert Husfloen.  KV Huldremyras DLG Turbo hadde en ny god helg på samme prøve.  Han og eier  Runar M. Rueslåtten fikk enda en 1UK.

Irsksetter Brava og Kjetil Fosnes vant finalen i VK på Romerike fuglehundklubbs prøve i Sømådalen. Brava eies av Elin Wittusen. I kvalifiseringen på samme prøve fikk gordonsetter Hardhausens Floyd og Fredrik Weberg-Larsen 2VK, og Britt Einarsen fikk 4VK på sin gordonsetter Åshöjdens Sara.

Fredrik Weberg-Larsen fikk også 2AK på Floyds sønn Jimbalayas Bowie.

Irsksetter ”US” Santa fikk en ny 1UK på Hovden II. Hun ble ført av Andreas Storegjerde og eies av Elin Wittusen.

Hedmark- og Oppland fuglehundklubb gratulerer med gode resultater! Vi ønsker lykke til videre i sesongen.

pdfHedoppcup_2019.pdf

Vi minner om at fristen for å melde inn prøveresultater, er senest i løpet av onsdag etter den prøvehelgen du har fått en premie! Reglene, poengskjema og tidligere resultater, finner du på hjemmesiden under fanen «jaktprøver».

Sponsor

royal canin logo 2016 large

Kontakt

Hedmark og Oppland Fuglehundklubb
Postboks 59
2301 Hamar

Telefon: 93636530

E-post:

 

 

FB FindUsOnFacebook 320 no

Støtt oss -Grasrotandelen

norsk tipping grasrotandelen

Gjennom Grasrotandelen kan du støtte oss hver gang du spiller hos Norsk Tipping.

Hvis du tilknytter oss som din grasrotmottaker, vil vi motta inntil 5% av din spillinnsats.

Du kan tilknytte deg på følgende måter:
- Hos kommisjonæren
- Via grasrotandelen.no
- Norsk Tipping mobilspill
- SMS, send Grasrotandelen til 2020.
Flax, Extra og Belago inngår ikke i Grasrotandelen.